SPSS 439 Dokąd śpieszysz? (B)
Versi Version 1
1
Dokąd to, wędrowcze, śpieszysz W utrudzeniu, dokąd? Mów! Do lepszego idę kraju Według mego Króla słów. Przez doliny, pola, góry, Przez pustynie i przez bory, Przez pustynie i przez bory Dążę do ojczystych stron! Przez pustynie i przez bory dążę do ojczystych stron!
2
Cóż cię czeka w owym kraju, Że tak wesół śpieszysz tam? Białą szatę i koronę Z Króla rąk otrzymać mam. Tam mnie niebian czeka grono, Tam Saronu róże płoną, Tam Saronu róże płoną, Nad zdrojami czystych wód! Tam Saronu róże płoną, Nad zdrojami czystych wód!
3
Czy nie boisz się, samotny? Czy trudności drogi znasz? Nie, bo wojska anielskiego mnie otacza wierna straż. Pan mój w drodze do ojczyzny Rany duszy mej zabliźni, Rany duszy mej zabliźni, Wieczną radość posiąść da! Rany duszy mej zabliźni, Wieczną radość posiąść da!
4
O pielgrzymie, weź mnie z sobą, Razem dążmy w lepszy kraj; Przystań do mnie, pójdę z tobą, Tylko mi swą rękę daj. Pielgrzymujmy razem w wierze, Nikt nam skarbu nie zabierze, Nikt nam skarbu nie zabierze, Wnet ojczysty ujrzym brzegi Nikt nam skarbu nie zabierze, Wnet ojczysty ujrzym brzeg!

OK