SPSS 88 Pomnij, jak w przeszłości (B)
Versi Version 1
1
Pomnij, jak w przeszłości dawnej Uczył Pan wybrany lud, Jak ogłosił zakon sławny Z góry Synaj, czyniąc cud: Jam twój Bóg, a oprócz Mnie Innych bogów nie masz, nie! Jam twój Bóg, a oprócz Mnie Innych bogów nie masz, nie!
2
Patrz, w obłoku Pan zstępuje, Góra Synaj trzęsie się, Wokół odgłos trąb wtóruje, A Bóg tak odzywa się: Gdy ci miłe życie twe, Bożkom czczym nie kłaniaj się! Gdy ci miłe życie twe, Bożkom czczym nie kłaniaj się!
3
Lud pod górą cicho stoi Blady i ze strachu drży, A Pan mówi: Imię Moje, Nigdy darmo nie bierz ty! A sobotni święty dzień Czcij i odpoczywaj weń! A sobotni święty dzień Czcij i odpoczywaj weń!
4
Ojca, matkę czcij i szanuj! Nie zabijaj, pomóż mdłym! Nie cudzołóż, nad złem panuj! Kraść nie będziesz w życiu swym! Gdyż Bóg, który zna twój błąd, Wezwie ciebie na Swój sąd! Gdyż Bóg, który zna twój błąd, Wezwie ciebie na Swój sąd!
5
Nigdy nie świadcz też fałszywie Przeciw bliźnim braciom swymi, Nie spoglądaj pożądliwie Na bliźniego rzecz lub czyn! Byś na ziemi długo żył I w królestwie Bożym był! Byś na ziemi długo żył I w królestwie Bożym był!

OK